pátek 31. března 2017

Začíná jaro...  Jo jo, už pěkných pár dní máme jaro. Dneska bylo dokonce tak horko, že jsem se zapotil i v tenké košili. No co - brblali jsme, když bylo zima, tak teď máme teplo. Teploučko - až nepřirozeně.Na jaro reagují různí tvorové různě. 

   Třeba zajíci, kteří tady žijí mezi věžáky se začínají honit. Komické je, že přes relativně velmi frekventovanou cestu přebíhají v době, kdy nic nejede ale hlavně - a to prostě nechápu - používají zásadně přechody pro chodce. Zebru. Tedy v noci, kdy tam žádní chodci nechodí. Viděl jsem to několikrát a není to tedy náhoda, ale nějaký novodobý zaječí zvyk. Stejně nechápu, jak tady ti zajíci mohou žít a dokonce mít mladé. Tráva tu v zimě není - je pod sněhem, nebo je uschlá. Lidi sice krmí ptáčky, ale krmit zajíčky jsem ještě nikoho neviděl. Pobíhá tady spousta psů různých velikostí, mnozí bez vodítka. A když dopoledne jdu do Ústavu, jeden nebo dva zajíci se klidně pasou za plotem výpočetního střediska a na psy na druhé straně plotu se dívají dost výsměšně. Psi se mohou strhat a zajíc i- nic. Hluboký nezájem. 
   Divím se, že je v noci nějací ti "volnoběžní psi" nevyčenichají a neproženou. Nebo možná ano, ale na vlastní oči jsem to nikdy neviděl.  

   Dneska mladé holky poprvé ve velkém odložily kabáty a chlapi, hlavně ti starší, začali narážet do kandelábrů. Ti mladší taky, ale ti proto, že cosi psali nebo četli na svých chytrých telefonech a tabletech. Boule měli sice stejné, ale příčina byla jiná. 
    Protože už to pomalu vypadá, že bych mohl ze sklepa vytáhnout svou motoběžku a vyjet směr Sudety, tak se můj zaměstnavatel rozhodl, že mě pořádně zaměstná. Za březen jsem odpracoval téměř dvojnásobek toho, co mám ve smlouvě. Doufám, že mi to nezaplatí a já budu mít volno a tím pádem šanci na pár dnů v kuse vypadnout do výšky 700 metrů nad mořem.

   Na naši Astru má jaro taky silný vliv. Maluje a kreslí. Měl jsem ten její nejnovější obrázek vyvěsit už dávno, čekal jsem, že k němu Astra přičiní pár slov, což neučinila  - ale  potom jaksi nebyl čas a tak se stalo, že mi zmizel "kajsik" v hloubi počítače a protože jsem už zapomněl, jak jsem ho nazval, tak nebyl k dohledání. 

   Až dneska, když jsem chtěl pokorně psát Astře, ať mi ho pošle ještě jednou, tak jsem si vzpomněl, že by mohl být v poště. Byl tam a tak ho vidíte. Já mu říkám "Jarní Baba" protože kvete. Možná že mu Astra dala jiný název - pokud ano, může mě opravit. 

   Osobně nemám jaro moc rád. Ozývá se mi páteř a to mě omezuje a ser...   ...seriózně se pak nedá fotit. Navíc s blížícím se výjezdem musím urychleně dovyvinout blinkry na svou motoběžku - koupil jsem sice hotové z Číny, ale jsou tak mizerně udělané, že by upadly na prvním větším výmolu. 

  A že jich v Sudetech po zimě bude! Bez děr zůstanou pouze strategické silničky, které tam vybudovala československá armáda na konci třicátých let minulého století, aby je vzápětí převzali Hitlerovic hochům, kteří  je ještě vylepšili. Jsou uzounké, v mapách jsou vedené jako lesní cesty, ale jsou geniálně vedené po úbočích, takže se po nich může pohodlně jezdit i náklaďákem. 

   Nebo na motoběžce - protože je tam sice zákaz vjezdu automobilů a motocyklů - ale vjezd bicyklů zakázán není. A motoběžka je před zákonem pouze "koloběžka s pomocným motorem" a tedy se na  i pohlíží jako na jízdní kolo. Takže se tam mohu prohánět dle libosti, jen musím dávat pozor na protijedoucí lesní stroje a náklaďáky, kteří mají taky výjimku. Co mě ale fascinuje nejvíc je fakt, že 80% z těch silniček má povrch v perfektním stavu. Ne moc rovný, ale zcela bez děr a výmolů.  Běžné silnice mezi Krnovem a Zlatými Horami se už za dobu, kterou pamatuji, tj. nějakých šedesát let,  generálně opravovaly asi třikrát. A už se na nich zase dělají výtluky a budou je muset opravovat. Jak se říká "už to nie je ten kvalitný predvojnový materiál". Nebo je to možná tím, že po nich projede za rok tak třicet aut a dvakrát moje motoběžka, zatím co po státních projedou za rok desetitisíce aut.

   No nic, už musím zastavit ten svůj ústní průjem. Obdivujte "Jarní Babu" - tedy pokud se vám líbí a v tom případě to napište do diskuze. Astra chtěla obrázek vyvěsit jen tak, ale jako majitel blogu přece musím dbát, aby si mé příspěvky zachovaly nějakou fazónku. Takže jsem sepsal, co jste právě dočetli. 


A pánové - zítra dejte pozor na kandelábry!5 komentářů:

 1. S mnoha věcmi, které uvádíš, kocoure, se ztotožňuju, hlavně s těmi zády, teď chvíli brejlím do počítače a záda mi praskají ve švech.
  Zmínka o kandelábrech pro pány je velmi pěkná, je z ní vidět, že na tom ještě nejsi nejhůř, když si na tohleto vzpomínáš. Tak bacha, aby ses s nějakým kandelábrem taky neseznámil blíž.

  Díky za obrázek, velice ti důvěřuju, tak jsem prostě čekala jestli jo a nebo ne. Už se tě zastával i Drak.

  Tak pánové, kdo je rád, že se opět dožil jara, užívejte si ho zplna hrdla a ještě víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Astro, ta Jarní Bába, jak říká Kocour obrázku, je docela pěkná, jen je škoda, že ten obrázek je tak maličkatý a tím pádem nepodrobný. No, ale když jeden zapojí trochu vlastní obrazotvornosti, tak se to překoná :-)

   Když jdu, je mobil zpravidla někde v kapse, když náhodou není, mám ho na uchu, což se ale s chůzí a koukáním pře ní před a kolem sebe nijak nevylučuje. Když potřebuji napsat někomu zprávu, najdu s klidnější místo, zastavím se, nebo ještě lépe sednu si a napíšu jí. Dělat to za chůze je to nebezpečná blbost. Zdravou hubu a kosti a konec konců ani ten mobil, který není zadarmo, totiž na hnoji a za děkuji rozhodně nenajdete.

   Mám samozřejmě radost z toho, že krásné ženské křivky už nejsou skryty pod tlustými vrstvami teplého oblečení, takže rád spočinu okem, jde-li kolem krásná dáma a ještě raději, když ona dám projevuje i dobrý vkus co se oblečení a obutí týče, což bohužel není tak časté, jak bych rád, ale to se prostě nedá nic dělat. A některá děvčata jsou od přírody tak hezká že by jim to slušelo i v pytli od brambor. A tak, jako má každý klacek 2 konce, tak na jaře se objevují méně oděné jak ty hezké křivky, tak i ty nepěkné. A obšas je smutné sledovat, jak ty nepěkné vyniknou a zdůrazní se, když jejich majitelé či majitelky neprojeví dostatečně bystrý úsudek při tom, co si na sebe berou a jak to kombinují.

   Vymazat
  2. Jen na doplnění - bába, babča je u nás babička, baba je ženská obecně, obvykle mladá a hezká. Šumna baba - např.
   Pozor na čárku!!

   Vymazat
  3. Kocoure vím to, konec konců jezdím na Ostravsko dost často. Už jako malý kluk jsem přišel do styku s tímto „regionem razovitym“ a řekl bych, že mi to poznamenalo na celý život. Já si myslím, že k lepšímu, ale ne všichni v mém okolí tento můj názor sdílí. Mně je to srdečně fuk :-)

   Zkrátka to á je překlep, který jsem prostě přehlédl, možná, že mi ho tam narval ten debil autokorektor z plechovky a já si prostě nevšiml.

   Vymazat

"Pravidla moštárny" jsou stejná jako v Hospůdce. Spammeři a trollové budou bez milosti likvidováni. Hlasatelé jiných (i opačných) názorů než má Kocour však nikoliv.

Jak se podepsat? >> Komentovat jako >> Název/Adresa URL >>Název a vepsat svůj nick nebo jméno. Pak >> Pokračovat a nakonec >> Publikovat. (Počkat, až to Drak nebo Kocour propustí na obrazovku.)