neděle 1. října 2017

Jen tak...

Pár nesouvislých poznámek k událostem kolem násPoslední kopretina
Zdá se, že požadavek "stejného metru" je nereálný. Tohle od vládců EU přece nemůžeme požadovat. Když se od "rozseparoveného " Srbska chtělo oddělit muslimské Kosovo, neváhala EU (a USA) použít i vojenskou sílu a "humanitární bombardování"  aby Kosovo dosáhlo svého cíle. Budiž. Klid tam stejně není. Pak by ovšem měla EU zasáhnout i v případě, že se chce separovat i Katalánsko. Tam se Madrid snaží dokonce zabránit referendu s otázkou, zda má Katalánsko zůstat jako součástí Španělska nebo existovat jako samostatný stát. A dělá to dost násilným způsobem srovnatelným s tehdejším úsilím Srbů.  Hlasování je přece aktem svobodné vůle lidí. A stále se tu mluví o demokracii. Problém je v tom, čemu říkáme demokracie. Tohle slovo už rozhodně neznamená "vládu lidu". 

   Jsem zvědav, jak zareaguje bruselská věrchuška na požadavek alespoň verbálního odsouzení postoje španělské vlády a případně zda bude ochotná na Španělsko uvalit nějaké hospodářské sankce, jak to s chutí provedla v případě ruské anexe Krymu, která byla potvrzena následným svobodným hlasováním jako vůle obyvatelstva, kterými vyhrožuje Polsku, Maďarsku i Česku. Naši europoslanci se kupodivu "pochlapili a budou prý žádat komisi EK o odsouzení akcí španělské vlády. 
   Ale ptám se - opravdu budou? Myslím, že o tom jenom tak žvaní a protestu se neodváží. Ona ta mzda, kterou dostávají z Bruselu je příliš příjemná na to, než aby riskovali, že o ni přijdou. A věřím, že takový Úřad jako je EU by určitě našel způsob, jak neposlušné poslance umravnit.


A  další problémy:

   Ve Francii pokračuje výjimečný stav, protože pokračují i teroristické akce islamistů. Zdá se, že výjimečný stav bude ve Francii i jinde brzy stavem běžným, zcela normálním.
  Tyhle vleklé a zvolna gradující problémy západního světa jsou pro nás, socialistické pohrobky bývalého východního bloku, kraje obývané občany druhé kategorie (jak se občas prořeknou činovníci "západu") poněkud nepochopitelné. Průměrné myšlení (pokud se to dá myšlením vůbec nazvat) je tady na východě mnohem západnější, než socialismus  či neokomunismus, který je praktikován na západ od nás.

   Přežraná společnost, bohatá tak, že už neví, co by měla chtít se rozhodla (čti: její věrchuška za ni rozhodla) že bude spasitelem Evropy - a světa. Vytrvalé vymývání mozků, které ona "západní společnost" tak halasně kritizuje v Severní Korei, Číně i Rusku běží v EU na plné pecky. A žádná pecka nevynechává. Tisk, TV, rozhlas i oficiální webové portály v širokém záběru chrlí propagandu multikulturalismu, globálního oteplování, podivných gender studií atd. 


Ostatně konečně...

   Tak němečtí gayové mohou nejen uzavírat manželství, ale i adoptovat děti. Nakonec proč by ne. Dětem bude jim lépe než v nějakém ústavu nebo dokonce v dětském gangu na ulici.

   Má to ale háček - dítě musí porodit žena. A nevím, jestli bude k dispozici dostatek vhodných dětí, protože v Německu je homosexualita vyšší, než v jiných zemích. Takže se může stát,že pro adopci budou k dispozici jen děti jiných etnik. Tedy i jinak vypadající. A podle některých zkušeností se v nich kolem puberty objeví "volání rodu"  a ony bez rozumného důvodu své pěstouny opustí a přidají se ke svému etniku. Takže se německý národ, tradičně pracovitý a disciplinovaný tak nějak naředí, což znamená, že se rozplizne v "evropských strukturách" a Němci přestanou být nebezpeční svým sousedům. Tenhle "naředěný národ" už totiž nebude schopen podlehnout volání nějakého novodobého Vůdce. A pokud ano, bude to vůdce se zcela jinými záměry, než vybudovat novou, "čtvrtou říši"... Zamrzlá nenávist

   Ale v Kotlince jsou takové problémy spíše velkou výjimkou. My máme ty svoje. Třeba to těžké dilema některých lidí, jestli má Jarek Nohavica přijmout avizované státní vyznamenání od nenáviděného presidenta.

  Menší část "všeho lidu", tzv. pražská kavárna a spol. totiž neuznává výsledky presidentských voleb a nesnese pomyšlení, že by president mohl vyznamenat někoho, kdo je všeobecně uznáván za hlas národa. Najednou je Jarek považován za člověka, který jen díky náhodě není v obecném opovržení za "kolaboraci" s STB. Spolupracoval leckdo, občas se na to přijde, ale po těch mnoha letech už na to víceméně nikdo nehledí. Byla jiná doba.

   Myslím, že jim spíše vadí, že oni sami zdaleka nemají tolik věhlasu jako onen písničkář. Nebo mu možná závidí to státní vyznamenání? Ale nejvíc jim vadí, že Nohavicu bude vyznamenávat  prostořeký Zeman a ne někdo z jejich pražské kavárny. Jejich hvězda už pohasla po smrti Václava Havla nebo vlastně nikdy nesvítila. Jaroslav Hutka, Karel Steigerwald nebo kandidát na presidenta textař a někdejší majitel sázkové kanceláře Fortuna Michal Horáček.* To psaní textů mu šlo moc dobře a obchodník je taky asi docela obstojný. Jaký je antropolog ovšem netuším.


*/  Pana Horáčka jsem viděl na začátku léta v Ostravě při sběru podpisů. Měl před obchodním centrem Fukušima (čti Nová Karolína) malý stánek s nějakými papíry a mládencem, který ty papíry  hlídal a půjčoval případným podporovatelům průpisky. Za cca čtvrt hodiny se ve stánku nezastavil nikdo. Pár lidí prošlo kolem, podívali se na papíry, které ležely na stolečku a šlo dál.
  Sám Horáček (nebo jeho dokonalý dvojník) se procházel na prostranství před megalomanským hangárem - a lidé si ho nevšímali. Možná jej ani nepoznali. Měl jsem nutkání to celé vyfotit, ale nakonec mi to nepřipadlo vhodné. Ale nastává nám podzim, příroda se barví do teplých tónů a jistotou zůstává, že přijde zima. 
Nevíme sice jaká, ale přijde. Sousedka už má, jak vidíte, na zimu  svůj plán...


12 komentářů:

 1. Mám Hohavicu rád, teda jeho produkci, jinak ho neznám. A kavárníkům posílám heslo : Lepší Jarek Nohavica než nafouklá Pražská zadnica. Tak.
  4P a pracujete dokud to jde!

  OdpovědětSmazat
 2. JO! Už máte burešovku? Hra pro chtivé tupouny není zrovna diskretní a chce toho a nich vědět troch, no, hodně.
  https://pooh.cz/2017/10/01/uctenkovku-si-do-mobilu-nepoustejte-chce-prava-ktera-rozhodne-nema-mit/

  4P

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věnovat čas v rosahu cca jedno až dvojměsíčního fondu pracovní doby na to, abych měl měl relatibně slušnou šanci na to, že vyhraju s největší pravděpodobností stovku - to znám příjemnější a smysluplnější způsoby trávení svého času

   Smazat
  2. Jak říkáte kapitáne, příliš mnoho dřiny takřka pro nic a k tomu čert ví jaká ještě ztráta soukromí. Byť o té ztrátě soukromí se u podnikajících osob už dávno nedá hovořit, protože naše rozličné rejstříky jsou přístupné prakticky celému světu. A je tu ještě jedna rovina, ta ze všech nejdůležitější, přijde mi to přinejmenším nedůstojné a vyloženě nehodné a nevhodné, se takto angažovat.

   Smazat
  3. Ano Draku, clověk, i nepodnikající, je ve spoustě různých registrů, ke kterým má přístup kdo ví kdo a jeho osobní údaje se staly zbožím.
   To ale ješte neznamená že JIM budu svoje osobní údaje servírovat sesumýrované na zlatém tácu okořeněné svými nákupními zvyklostmi a pravděpodobnými zálibami.
   Ano, pravděpodobně už to o mě všechno mají, ale dosud asi ne všechno po kopě na jedné hromadě. jestli si to chtějí utřídit tak ať se klidně snaží, stejně s tím asi nic moc dělat nemohu. Ale nevím proč bych jim to měl usnadňovat

   Smazat
  4. Netřeba nabízet.
   Systémy informace postupně sbírají a dávají dohromady do kolekcí. Svlékají nás pomalu donaha. Nakonec budeme pro systém nahatí všichni. No a co?
   Tak tedy budeme žít "bez šatů". Taky to jde. Divoši přece běhají skoro nahatí - ale to neznamená, že ztrácejí svou důstojnost.

   Spárovali moje jméno a telefon, dokonce nick a mail. Strej a Google po ě chtěl dokonce moji fotku a jiná "neškodná" data. Když mi zavolají a řeknou "hovor je monitorován pane XYZ" odvětím: "Žádné telefonické nabídky! Dobrý den!". Ten člověk z call centra to má přece jako placenou práci, není třeba se na něj zlobit. Ale netřeba ho poslouchat a ztrácet svůj čas nebo ho nechat mluvit - a pak hovor s gustem utnout.

   Je pravda, že asi databázi postupně upravují, protože četnost nevyžádaných nabídek klesá. Udělají si asi u mého jména puntík a ví, že volat mi je ztráta času. Mailové zprávy většinou neprojdou antispam filtrem.

   Smazat
 3. To se pozná vyspělá demokracie. To není jako v devětaosmdesátém na Národní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím Obuvníku, že tam je překlep. [;>)
   Je to vyčpělá demokracie. Už pár let uvažuji, kam se pootočí kolo dějin. Jestli někam ke středověku (vrchnost, drábové, dědičná léna) nebo jinam. Třeba do společnosti mravenců nebo včel, kde každý jedinec má už při narození stanoven svůj úkol ve společenství. (Vojáci, dělníci, královna, trubci. Vše řízeno feromony.)
   Hodně chodím poslední dobou fotit lidoopy - šimpanze a už mám za ty desítky (možná stovky) hodin strávených před sklem výběhu trochu přehled o organizaci opičí tlupy. Sakra - ono se to nijak moc neliší od prvobytně pospolné společnosti. Je tam alfa samec, jejich oblíbené samice, mladí samci, kteří jsou suitou šéfa, ale čekají na svou příležitost, ba i kurvy tam najdeš. A ta opičí "civilizace" se zas tak moc neliší od nás. Takže zpátky do komunismu?
   "Překrásný nový svět" jen se změnou technologií? Když jsem viděl film Avatar tak mě pronásledovala představa, že je to o "bílých mužích", kteří se snaží zmocnit přírodního bohatství těch "modrochů/rudochů". Čili klasická indiánka ve SF kulisách. Nějak se nám to lidstvo nemění. Asi proto, že se nemění lidé.

   Smazat
  2. Jedná se o demokraturu, která trvá o sobě říká, že je demokracie a požaduje, aby byla takto nazývána, ačkoliv už zůstal jen ten název, zatímco obsah byl postupně salámovou metodou změněn na tu demokraturu. A nevytvoříme-li spolehlivý, trvanlivý spolek formátu V4 + některé další státy, třeba Rakousko, Chorvatsko a pod., který by dokázal magorům z Brusele vzdorovat, nebo když se to nepodaří, tak se aspoň od té blbé Brusele netrhneme, bude i hůř.

   Smazat
 4. Honza z podhůří alias Hrošan5. října 2017 17:07:00 SELČ

  RE: StK
  a nejsou ty opice v ZOO specifické tím, že jsou živené někým jiným - nejde spíš o alegorii nějakého toho státního úřadu? :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Myslím Honzo, že ne.
  Někdy mi připadá, že mají "inverzni" pocit, že ty divné opice bez srsti jsou exponáty za sklem, na které koukají ze svého známého světa. Svatí na jejich orloji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kocoure, až příliš často mívám onen popisovaný „inverzní“ pocit, že si mi před očima střídá jeden padouch za druhým, jako na orloji, nebo i rychleji a já na to jen zhnusen koukám, přičemž vím, že k tomu míhání vůbec a nijak nepatřím, neztotožňuji se s ním a nemám s ním pranic společného.

   Smazat

"Pravidla moštárny" jsou stejná jako v Hospůdce. Spammeři a trollové budou bez milosti likvidováni. Hlasatelé jiných (i opačných) názorů než má Kocour však nikoliv.

Jak se podepsat? >> Komentovat jako >> Název/Adresa URL >>Název a vepsat svůj nick nebo jméno. Pak >> Pokračovat a nakonec >> Publikovat. (Počkat, až to Drak nebo Kocour propustí na obrazovku.)